Truhlářství Konrád – s řemeslem v krvi a nepřehlédnutelným designem

Jakub Konrád má truhlářčinu v krvi. Předměty, které vyrábí, se drží v jednoduchých a čistých liniích. Umožňují vyniknout účelu, pro který předmět vznikl, a samotnému materiálu – dřevu. Jakubovy výrobky jsou vzhledem minimalistické, ale určitě ne nepřehlédnutelné.

V jednoduchosti je krása. Když se skloubí řemeslná zručnost, dokonalý tvar, který naprosto plní svůj účel, s dokonalým materiálem z přírody, vzniknou výrobky, které slouží dlouhá léta. Trendy projdou, jednou bude v módě to, jednou ono, ale produkty z kvalitního dřeva s precizním zpracováním přežijí desetiletí.
Jak vznikala vaše značka a jaký byl váš úplně první výrobek?

K truhlářině jsem měl velmi blízko od malička, protože otec byl a je truhlář. Jelikož jsem mu hodně pomáhal, svůj úplně první výrobek si ani nepamatuji. Později jsem studoval truhlářštinu i na střední škole a postupem času jsem se přidal k otci. Dělali jsme spolu zakázkovou výrobu, čemuž se věnujeme dodnes. Já jsem však chtěl tvořit i něco svého – něco hezkého, minimalistického, účelového.

Nad prkny na krájení a podnosy jsem začal uvažovat zejména kvůli mé mámě. Chtěla, abych jí vyrobil doplňky do nové kuchyně. Nechtěl jsem však zhotovit jen klasickou rovnou desku, chtěl jsem do toho dát nějaký nápad. Tehdy vznikl i můj první výrobek, který měl úspěch a dostal se do povědomí lidí. Byla to dubová deska se šuplíkem.

Jaké druhy dřeva používáte?

Nejčastěji používám tvrdé dřeviny, jako je dub, buk a jasan, protože velkou část mých výrobků tvoří právě kuchyňské doplňky. Právě na tyto věci častého používání měkké dřevo není vhodné. Zkouším výrobu iz ořechového dřeva, jen tam je vstupní cena za materiál několikanásobně vyšší než u dubu. Tehdy se konečná cena za výrobek o dost navýší.

Zákazníkům se stejně stále nejvíc líbí právě zmiňovaný dub, protože vypadá přirozeně a je v teplých odstínech. Dub i sám o sobě je pěkný, stačí, když ho ošetřím jen přírodním olejem. Na svých výrobcích si dávám záležet, aby splňovaly určité normy, používám lepidla, která jsou neškodná pro lidi, ale vydrží i nápor vody. Také dřevo ošetřuji oleji nebo laky, které jsou vhodné pro styk s potravinami.

Assembly of cabinet furniture. screwdriver, screws, furniture fittings, door hinges. self-assembly of furniture.

Péče o výrobky je jednoduchá – jsou totiž snadno omyvatelné vlhkým hadříkem.

Kde lze koupit vaše výrobky?

Výrobky si umíte koupit přes portál sashe.sk nebo přes naši stránku. Předchozí roky jsme aktivně prodávali na různých trzích. Bohužel teď je situace komplikovanější, věřím však, že se brzy na nějakém tom trhu uvidíme.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram