Vyjděte ze zažitých kolejí a dejte adventnímu věnci novou podobu

Adventní věnec nemusí mít vždy podobu věnce. Přesvědčte se sami!

Materiál přímo z přírody

Na výrobu vlastního adventního věnce nemusíte navštěvovat zahradnictví nebo obchod s kreativními potřebami. Zimní procházkou po jehličnatém lese nasbírejte pěknou hromadu koblih, z kuchyňské linky uchmatněte pečicí formu a vyplňte ji floristickou pěnou ve tvaru kruhu, do které zapíchnete dlouhé svíčky. Navrch můžete pokládat koblihy nebo jehličnaté větvičky. chybí už jen přidat ozdoby podle vašeho vkusu.

Adventní věnec se svíčkami ve formě na pečení naplněné koblihami

Vyroben z odkazů

Chcete-li svého blízkého potěšit psaným slovem, můžete jednoduše vyrobit adventní kalendář pro dospělé. Odkazy mohou obsahovat hezká slova, poukázky na jídlo či společný výlet nebo určitě překvapíte i převzetím nechtěných domácích prací. K jeho výrobě budete potřebovat jen floristickou pěnu, mech, špejle, výkres a obyčejný papír. Pěnu vložte například do kulaté pečící formy a celou plochu přikryjte vysušeným mechem. Z barevného výkresu vystřihněte 24 dlouhých trojúhelníků, které páskou připevníte o špejle, na zadní stranu trojúhelníku na papír napište vzkaz. Na přední stranu každého stromku napište číslo. Vznikne vám neobyčejný a romantický adventní kalendář.

Tip navíc: Verzi pro drobečky vytvoříte stejně jednoduše – místo odkazů přilepte na zadní stranu stromků malou sladkost nebo hračku.

Do láhve či sklenice

Čtyři láhve, čtyři svíce, stužka a nějaké drobnůstky k vyplnění nitra. To vše stačí k tvorbě nenáročného adventního věnce k práci i pro vaši peněženku. Je univerzální v tom, že láhve můžete zaměnit za vázy nebo sklenice, ve kterých stabilitu svíčky zajistěte kamínky nebo korálky. Měňte nápady podle své chuti. Nebojte se třeba ani girlandy či malých vánočních koulí. Vysoké svíčky s metalickým odleskem posunou tento nápad na vyšší úroveň, když láhve budou působit jako svícny. Naopak, umíte vytvořit i hravější verze díky barevným svíčkám nebo pomocí fixu či tabulové barvy můžete čísla napsat rovnou na sklo.

Festive stylish winter Christmas wreath. Modern Christmas wreath with white candles, green branches and snowflakes on green background. Holiday Advent time, copy space.

Zasadit a očekávat

Vsaďte na přírodní materiály. Hliněné květináče, mech, koblihy… Může vzniknout příjemnější a oku lahodící kombinace? Dlouhou svíčku v květináči zajistěte kamínky, aby drželi po celý měsíc bez pohnutí. Navrch uložte vrstvy mechu a květináče označte číslem napsaným bílým fixem nebo čísla na kartičce omotejte provázkem po jeho obvodu. Takový „syrový“ adventní věnec se nejvíce hodí do předsíně, kde zaujme každého návštěvníka.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram