9 půdopokryvných rostlin, které můžete bez obav vysadit do stínu

Půdopokryvné rostliny jsou v zahradní tvorbě neocenitelné. Uplatní se zejména na problematických místech, za krátkou dobu dokážou v ideálních podmínkách porůst větší plochu, zakryjí holou půdu a nevzhledná místa, zároveň zabrání rozrůstání plevele. Většina těchto rostlin je zajímavá listy, mnohé i pěkně kvetou. Jejich předností je, že tolerují i ​​velmi stinná stanoviště, kde se nedaří například trávníku.

Půdopokryvné rostliny do stinné zahrady

Kontryhel (polost)

Léčivá a zároveň okrasná rostlina, která vytváří souvislou pokrývku půdy, ale jen ve vlhkých a výživných půdách. Má větší kulaté laločnaté listy a drobné žlutozelené květy. Hodí se k zazelenění souvislejších ploch pod stromy a keři. Na metr čtvereční je třeba vysadit 6 ks.
Kvete: červen – červenec
v x š: 40 x 40 cm

Bruneru (polosteň)

Atraktivní trvalka se zajímavými většími listy, u některých kultivarů jsou stříbřité. Brunera (Brunnera macrophylla) na jaře poutá něžnými modrými květy. Vytváří hustě olistěné a kompaktní trsy, ale žádá vlhkou a propustnou půdu. Na metr čtvereční je třeba vysadit asi 6 ks.
Kvete: duben – květen
v x š: 45 x 50 cm

Backyard English cottage garden, colorful flowering plant and green grass lawn, brown pavement and orange brick wall, evergreen trees on background, in good care maintenance landscaping in park

Heuchera (toulavý stín, polostín)

Jedná se o atraktivní trvalku, která je okrasná listy. Má spoustu kultivarů s odlišně velkými a často i barevnými listy. Heuchera (Heuchera) tvoří hustě olistěné trsy. Daří se jí v humózní, propustné a mírně vlhké půdě. Na metr čtvereční je třeba vysadit asi 10 ks.
Kvete: květen – září
v x š: 45 x 45 cm

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram