Zelené dekorace: Jak vkusně změnit interiér pomocí rostlin

Nepotřebujete složitá a často i předražená floristická aranžmá, abyste svůj domov zaoděli do zeleně. Zkuste k dekorování využít rostlinky, které již máte, jen je jednoduše umístíte jinam než na parapet. Možná budete překvapeni, jak dokážou změnit interiér.

Bylinkový ráj

Většina kuchařů jistě doma uvítá za hrst čerstvých bylinek. Ty nemusí být vystaveny jen na kuchyňském parapetu. Pokud je při vaření využíváte v hojné míře, vyčleňte jim zvláštní místo, například i ve stojanu, do kterého povkládáte nádobky s bylinkami (pokud i některá uhyne, není problém ji pak vyměnit). Za takovou voňavou kompozici se není třeba stydět, vystavte ji směle na oči!

Relaxační kout

Každý z nás se potřebuje občas v sobě utišit ak tomu je ideální mít své místečko. Nemusí to být hned samostatný pokoj; na útulný tichý koutek k relaxaci často postačí pohodlné křeslo v koutě obývacího pokoje, na chodbě či pod schodištěm, dobrá kniha či hudba a samozřejmě i nějaká ta rostlina. Pokud ke křeslu zvolíte mohutnější rostlinu, bude vám vytvářet jakousi přirozenou kulisu a zároveň i pohledovou bariéru, což jen přispěje k psychické pohodě.

Green wall, eco friendly vertical garden

Ať už se tedy ve svém koutku obklopíte čímkoli, nezapomeňte na živé dekorace, jakými rostliny nesporně jsou. Z velkolistých stálezelených druhů bude vaše soukromí dobře chránit fíkus velkolistý (Ficus elastica), ale i křovitý fíkus malolistý (F. benjamina), monstera skvělá (Monstera deliciosa), která však potřebuje dostatek místa a světla (ne však přímé sluneční paprsky), dále šeflera stromovitá (Schefflera arboricola) či některý druh palmy.

Zkuste rostliny zaodět do poněkud netradičních květináčů, jakými jsou například proutěné, ratanové či textilní košíky.

Tip: Všechny dekorace a bytové doplňky na jednom místě

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram