Stínící sítě jsou vysoce užitečné

Slunce je dobrý sluha, ale špatný pán. Sice díky němu existuje na naší planetě život a poskytuje nám světlo zdarma, nicméně někdy to už se silou svých paprsků přeci jen přehání. Proto by měl každý zahrádkář přemýšlet o koupi stínící sítě.

Jsou poměrně levné

Koupě adekvátní stínící sítě není zase tak velká investice, aby o ní člověk musel rozjímat kdovíjak dlouho. Když je potřeba udělat někde stín, jedná se o nejlepší řešení při poměru cena/výkon.

Mají však i jinou úlohu, a sice chránit soukromí. Tyto sítě sice nejsou zcela neprůhledné, ovšem vidět jsou maximálně tak siluety. A to se člověk ještě musí hodně snažit. I přesto, že se nejčastěji instalují stínící sítě na plot, dají se poměrně dobře využít rovněž také jinde.

Standardně se připevňují kupříkladu také k pergolám či altánům, díky čemuž z nich vytváří dokonale krytá venkovní posezení.

Ledacos vydrží

Nejedná se o žádný druhořadý produkt, který vydrží maximálně jednu sezónu. Právě naopak. Stínící sítě se vyrábějí z velmi kvalitního polyetylénu, jenž si dokáže zachovat své vlastnosti po dlouhá léta.

Sítě jsou natolik odolné, že je možné je nechat připevněné i během podzimu a zimy. Nevadím jim totiž ani mráz, ani jiné nepříznivé klimatické podmínky. Z dlouhodobého hlediska se tedy jedná o velice dobrou a nepříliš nákladnou investici.

Ideální pro zakrytí dříví

Obdobně užitečným zahradním doplňkem jsou rovněž zakrývací plachty. I když i s jejich pomocí je snadné vytvářet stín, díky nepromokavosti se hodí spíše k zakrytí důležitých částí pozemku, třeba bazénu, případně je s nimi možné ochránit palivové dříví před navlhnutí.

Rovněž i ony dokáží vydržet dlouhodobé působení slunečního záření i velkých mrazů bez ztráty kytičky.

Jak stínící sítě, tak i zakrývací plachty je možné si pořídit například v obchodě Peplachty, kde je může každý zájemce získat za příjemnou cenu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram