Jak postavit co nejlevněji zimní zahradu?

Zimní zahrady jsou nepostradatelné pro všechny, kteří si chtějí i v zimě užívat pobyt mezi květinami a sem tam něco ugrilovat.

Proč investovat do zimní zahrady?

Zimní zahrada byla ještě před nedávnem symbolem luxusu. Dnes se s ní setkáváme prakticky všude. Najdeme ji u novostaveb, kde architekti navrhují zimní zahradu společně s návrhem domu tak, aby přirozeně zapadla do designu celé nemovitosti a nenarušila její ráz. Ale i starší rodinné domy mají zimní zahrady. Není nic příjemnějšího, než když si můžete užívat pohodové chvíle se šálkem kávy v ruce na ratanovém nábytku, obklopeni květinami, zatímco za okny vládne nevlídné počasí. Že zatím zimní zahradu nemáte? Dnes se podíváme na to, jak si takovou zimní zahradu postavit.

Zimní zahrada má mnoho funkcí

Zimní zahrada plní hned několik důležitých funkcí. Slouží pro přezimování rostlin, které můžete mít v létě venku na zahradě. Prosklená místnost také zprostředkuje člověku kontakt s přírodou v době, kdy za sklem vládne nevlídné a chladné počasí. Kromě flóry různého druhu můžou v zimní zahradě přebývat i některá domácí zvířata, která zde mohou mít svůj pelíšek. Tam mohou mít svůj pelíšek. Další doplňky najdete na Signal Nábytek. Uplatněte svůj výhodný Signal Nábytek slevový kupon.

Zimní zahrada nebo pergola?

Nemáte u domu dostatek prostoru, abyste postavili terasu a ještě zimní zahradu? A co takhle využít zimní zahradu jako pergolu? Stačí pořídit si zimní zahradu větších rozměrů tak, aby se do ní pohodlně vešel jídelní set nebo ratanový gauč. Získejte slevu na nákup moderního zahradního nábytku s XXXLutz slevový kód. Je také dobré zvolit posuvné stěny, aby bylo možno zimní zahradu co nejvíce otevřít.

Stavba zimní zahrady krok za krokem:

Orientujte svou zimní zahradu na jihovýchod nebo jihozápad.

Nezapomeňte na kvalitní betonovou základovou desku, ideálně s podlahovým topením.

Základní konstrukce zimní zahrady bývá nejčastěji hliníková. Hliník vyniká celou řadou výhod. Je odolný vůči povětrnostním vlivům, nenáročný na údržbu a je pevný. Další možností je dřevo, které působí přirozeně, ale vyžaduje údržbu.

Rozpočet na zimní zahradu snížíte, pokud hliník použijete na střechu a statické nohy, zatímco pro boční výplně použijete plast.

Klíčové je pro zimní zahradu zasklení. Na okenních výplních nešetřete.

Na zakázku nebo sestavení svépomocí?

Troufáte si na stavbu zimní zahrady svépomocí? Pak stačí vybrat z modulového stavebnicového systému. Jde o levnější variantu. Zimní zahradu na zakázku doporučujeme tam, kde potřebujete skloubit pergolu společně s terasou, máte atypické řešení zimní zahrady nebo chcete mít velkoformátová posuvná skla, která v letních měsících jednoduše shrnete a používáte jen jako terasu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram