Odhalte čistou krásu křišťálu

Je čistý jako křišťál… Toto přirovnání jste už určitě někdy v životě slyšeli.Křišťály patří mezi drahokamové odrůdy křemene, z hlediska chemického se jedná o oxid křemičitý. Jde o vůbec nejčistší formu křemene.

Čirý minerál s typickým skelným leskem může být průsvitný až zcela průhledný, případně mléčný. Zvláště oblíbený je tento drahokam hlavně ve šperkařství. Vyrábět z křišťálu lze náušnice, náramky i řadu jiných šperků.

Čiré kameny jednoznačně představují tu nejvíce univerzální volbu, která se hodí na každou příležitost a sluší všem barevným typům.

Zvláště efektně působí kontrast jeho jemného odstínu a klasického žlutého zlata. Křemenem snadno prochází světlo, díky tomu působí krásně zářivě. Ponechat se může v surovém stavu, případně se opracovává do jednotlivých korálků.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o nejkrásnějších krystalech na světě nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram