Příjemná vůně v domácnosti – jak provonět celý byt?

Vůně v domácnosti je její důležitou součástí. Zápach se snažíme překrývat umělými vůněmi a osvěžovači vzduchu. Není to ekonomické ani ekologické řešení. Pokud rádi zkoušíte nové věci a způsoby, tak tento článek je právě pro vás. V dnešním článku máme pro vás tipy na to, jak provonět celý byt.

Sušené a čerstvé květiny

Přestože květiny nedokážou provonět prostor tak rychle jako osvěžovač, jsou přírodní alternativou a zároveň jsou i dekorací. Aby se vůně rozšířila co nejrychleji, tak byste si měli zvolit výrazněji vonící druhy květin. Rovněž praktickými rostlinami, které vytvoří příjemnou vůni v interiéru a zároveň je umíte použít iv kuchyni, jsou byliny. Směsi sušených květin a bylinek se jmenují potpourri. Koupíte ho v květinářství a ve vhodné nádobě jsou také pěknou dekorací.

Domácí osvěžovač

Tento hand-made osvěžovač vám vydrží i několik týdnů, záleží také na tom, jak rychle se bude odpařovat. K jeho přípravě budete potřebovat šálek vody, 1,5 balíčku želatiny, lžíci soli a váš oblíbený esenciální olej. V menším hrnci zahřejete čtvrtinu vody a přidáte sůl. Když se rozpustí, přidejte želatinu, dokud se nerozpustí a nezačne houstnout. Hrnec odstavte a vlijte zbytek vody. Připravenou směs vlijte do nádoby, přidejte pár kapek oleje a nechte ji ztuhnout.

Home perfume in glass bottle with wood sticks, scented burn candles, open paper book and knit wool textile on tray in bedroom close up. Aromatherapy cozy atmosphere lifestyle. Winter warm xmas season

Esenciální oleje

Kromě přípravy domácího osvěžovače umíte esenciální oleje použít multifunkčně. Pokud se vám například hůře usíná, tak si můžete do nádoby smíchat vodu s pár kapkami oleje z levandule a postříkáte si tím polštář. To vás zrelaxuje a zároveň vám bude ložní prádlo neustále vonět. Esenciální oleje lze použít i ve speciálních svícnech nebo do difuzérů, které provoní celou vaši domácnost.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram