Jak vybrat matraci pro miminko? Vhodné materiály a rozměry

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. A malá miminka tráví v posteli hodně času. Proto je důležité, abyste si na matraci do postýlky opravdu dali záležet a dopřáli jí tak pohodlný spánek. To, co platí při výběru dospěláckých matrací neplatí iu matrace pro miminko. Přečtěte si více o tom, jak správně vybírat matraci do postýlky a které parametry jsou nejdůležitější.

Typy matrací

Nejdůležitější částí matrace je její jádro. To může mít odlišnou prodyšnost, tvrdost a kvalitu. Miminka preferují spíše tvrdší matrace, aby jim sloužila jako opora pro páteř a na její zdravý vývin. Základními druhy matrací, které jsou pro děti vhodné – kokosové, pohankové, pružinové, latexové (pro děti s alergiemi), ze studené pěny a molitanové matrace. Vyhnout byste se měli hlavně matrací z paměťové pěny, protože mohou způsobovat deformování páteře.

Správné rozměry

Rozměry matrace záleží hlavně na tom, jakou jste vybrali postýlku. Pokud máte klasickou postýlku, tak rozměry matrace by měly být 120 x 60. Ty patří ik těm nejvyhledávanějším. Matrace by měla dokonale vyplňovat celý prostor postýlky, aby nedošlo ke zraněním miminka. Nemusíte mít však obavy, pokud vaše postýlka nepatří k těm konvenčním. Naleznete i jiné rozměry, případně vám může matraci poskytnout přímo prodejce postýlek.

Portrait of a little baby peacefully sleeping in its crib with a favourite toy

Druh potahu

Kromě typu matrace byste se měli zaměřit také na to, jaký je materiál potahu. Jaké parametry by měl kvalitní potah splňovat? Měl by být dostatečně prodyšný, aby se v něm nehromadila vlhkost, lehce pratelný a ideálně dvoudílný (abyste jednu stranu mohli vyprat a druhou používat). Výhodou jsou hypoalergenní vlastnosti. Nejčastěji se k výrobě potahu používá bavlna, vlna, polyester, bambus, tencel nebo kapek.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram