STOP těžkému a vlhkému vzduchu! Zachrání vás průmyslové ventilátory

Trápí vás těžký, vydýchaný, vlhký, prašný vzduch ve výrobní hale, restauraci nebo polyfunkčním centru? Řešením je instalace průmyslových ventilátorů, které zajistí pročištění vzduchu a sníží riziko ohrožení zdraví.

Průmyslové ventilátory proti vlhkosti a plísním

Nedostatek čistého vzduchu je problémem především v interiérech, které neumožňují klasické větrání okny. Průmyslové ventilátory jsou řešením odvětrávání ve velkých prostorách jako jsou restaurace, bary, skladové prostory, výrobní haly, sportovní centra či polyfunkční budovy. Bez funkční ventilace se v interiéru jen stěží dokážete zbavit vlhkosti, prachu a plísní. Čistý vzduch je základem ochrany zdraví a pocitu komfortu nejen pro vás, ale i vaše zaměstnance a klienty.

Rozdělení průmyslových ventilátorů

Průmyslové ventilátory lze nainstalovat do zdi nebo do stropu budovy. Kromě těchto dvou základních typů se vyrábějí ventilátory pro speciální využití. Jedná se například o odtahový ventilátor do komína, ventilátor pro odvětrávání potrubí nebo ventilátor bez regulace otáček určený do výbušného prostředí. Podle směru otáčení lopatek se ventilátory dělí na axiální a radiální. Axiální průmyslové ventilátory se při nasávání a vypouštění vzduchu točí kolem své osy. Zajišťují velký průtok vzduchu bez nutnosti vysokého tlaku. Nejčastěji se s nimi setkáte v obchodech či menších sportovních centrech. Radiální průmyslové ventilátory se skládají z lopatek, které jsou umístěny kolem točivého kola. Lopatky ženou vzduch do stran pomocí odstředivé síly. Tento mechanismus zabraňuje zpětnému proudění vzduchu do interiéru. Radiální ventilátory se využívají v halách, restauracích nebo skladech.

Jak vybrat průmyslový ventilátor

Klasické průmyslové ventilátory vybírejte podle těchto parametrů:

• Velikost
• Hlučnost
• Výkon
• Krytí

Electric Fan rotating with tape, (bands) wave in front.

Velikost ventilátoru přímo souvisí s jeho výkonem. Pro odvětrávání větších prostor je nutno zvolit silnější ventilátory. Tichý provoz je nezbytný v interiérech, kde by nadměrná hlučnost rušila (například fitness centrum nebo restaurace). Vyšší krytí elektrických částí ventilátoru ochrání techniku ​​před průnikem cizích předmětů nebo vody dovnitř zařízení, kde by mohlo dojít k jeho poškození. Před koupí průmyslového ventilátoru se poraďte s odborníky na vzduchotechniku ​​a ventilaci, kteří vám poradí s jeho výběrem a možnostmi instalace.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram