5 nápadů, v čem předpěstovat první jarní sazenice

Nová sezóna už brzy zaklepe na dveře. Je čas na první výsevy.

Když sezóna volá

Předpěstování sazenic nevyžaduje mnoho místa. Co je však důležité, je začít včas. V únoru a březnu můžeme vysévat semena salátů, póru, zelí, kedlubny, papriky. Substrát na výsevy koupíme hotový nebo si jej můžeme vyrobit smícháním rašeliny a písku v poměru 1:1. Při pikírování mladé rostliny vysazujeme do pikírovacího substrátu s potřebnými živinami.

4 tipy pro ekologičtější zahradu i balkon4 tipy pro ekologičtější zahradu i balkon
1 Staré květináče či papírové role

Nemusíte kupovat speciální výsevní pomůcky. Na výsevy poslouží i staré květináče, jen je třeba je předtím očistit. V rámci recyklace můžete využít i papírové role z toaletního papíru – na jednom konci je ohnete, naplníte substrátem a vysadíte do nich semínka, například paprik nebo rajčat. Mladé přísady vysazujte pak přímo is rolemi do půdy.

2 Vyzkoušejte jiffy

K předpěstování rostlin můžete použít rašelinové tablety – obsahují potřebné živiny a minerály. Po přidání vody nabobtná, zvětší svůj objem a jsou připraveny k použití. Mladé rostliny v nich neprožívají šok při vysazování.

Germinating Vegetables in small green house

3 Venkovní vitrína

V malé zahradě či na balkoně jsou vertikální řešení vítána. Kromě otevřených regálů může být zajímavé i pěstování rostlin v takové „králíkárně“. V podstatě jde o klasický regál s dvířky, který je ze všech stran vyplněn pletivem. Ten lze přeměnit i na dočasný miniskleník, obalíte-li jej do fólie. Využít takto můžete starý regál z koupelny či ze spíže. Ti zručnější si ho vyrobí i na míru.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram